Rozmiar tekstu: A A A

Organizujemy ceremonie pogrzebowe
na cmentarzach komunalnych i parafialnych
Miasta Poznania i okolic.

Zmarł Twój najbliższy, znajomy ...
Nie wiesz co zrobić? Jesteśmy po to, by Ci pomóc.


Jesteś tutaj: Strona główna / O firmie

O "Universum" Spółdzielni Pracy

 

"Universum" Spółdzielnia Pracy, z siedzibą w Poznaniu, rozpoczęła swoją działalność usługową w 1960 roku. Jedyna w Wielkopolsce może poszczycić się  tradycją, sięgającą ponad 50 lat.

biuro_o_firmie
Od 1975 roku zarządza cmentarzami komunalnymi w Poznaniu - nr 1 Miłostowo i nr 2  Junikowo.


W 1993 roku, "Universum" Spółdzielnia Pracy, jako pierwsza w Polsce, uruchomiła w Zabytkowym Forcie, na Cmentarzu Miłostowo, Zakład Kremacji.


Jako pierwsza w Wielkopolsce rozpoczęła świadczenie usługi balsamacji oraz czasowej konserwacji ciał.


Universum, największy zakład branży pogrzebowo-cmentarnej w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce, świadczy usługi pogrzebowo-cmentarne kompleksowo.


W rys Universum wpisuje się szeroka oferta trumien i urn, przyjmowanie zleceń indywidualnych na nagrobki oraz prace kamieniarskie, na całoroczną bądź okazjonalną opiekę nad grobami - możliwość zapalenia znicza bądź ułożenia wiązanki kwiatów.

 

Nowoczesna baza logistyczna pozwala zaoferować usługi przewozowe na terenie całej Europy przy równoczesnym wsparciu w załatwianiu wszystkich dokumentów, wymaganych przez urząd celny.

Wartym wspomnienia jest również fakt, iż Universum na mocy odnawianej corocznie umowy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu realizuje przewozy wypadkowe. Równocześnie regularnie wygrywamy przetarg na obsługę pochówków zlecanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Są to bardzo mocne referencje dla marki, którą przez lata wypracowaliśmy na rynku funeralnym w Poznaniu.

 Misję oraz wizję naszej firmy zawarliśmy w ramach standardu ISO 9001:2009, w Polityce Jakości:


 

„Universum” Spółdzielnia Pracy działa w sektorze usług pogrzebowych, świadcząc kompleksowe usługi związane z pochówkiem zmarłych. Spółdzielnia jest również zarządcą dwóch cmentarzy komunalnych Miłostowo i Junikowo w Poznaniu.


Nasza oferta obejmuje przede wszystkim organizację ceremonii pogrzebowych, kremacji, usługi związane z transportem zmarłych, sprzedaż akcesoriów pogrzebowych, montaż nagrobków oraz dostarczenie kwiatów przy organizacji pogrzebu. Jednocześnie „Universum” Spółdzielnia Pracy odpowiada za utrzymanie czystości i porządku oraz stan zieleni na terenie podległych cmentarzy. Do naszych obowiązków należy również rozbudowa infrastruktury oraz prowadzenie inwestycji na cmentarzach.


Naszym klientom służymy doświadczeniem i wiedzą. Oferowane usługi pragniemy dostarczać po przystępnych cenach z dochowaniem najwyższej dbałości o szczegóły.


Nasze główne cele to:

- utrzymywanie pozycji lidera rynku usług pogrzebowych poprzez świadczenie najwyższej jakości oferowanych usług,

- dążenie do modernizacji obiektów cmentarzy komunalnych w ramach umowy z Urzędem Miasta Poznania,

- ograniczanie zanieczyszczeń środowiska, w tym racjonalne gospodarowanie odpadami,

- utrzymanie wizerunku godnego zaufania partnera poprzez dostarczanie otoczeniu rzetelnej informacji na nasz temat,

- nadzór nad spełnieniem wymagań prawnych dotyczących ochrony środowiska,

- ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników w dążeniu do zadowolenia klienta.


W naszej działalności szczególny nacisk stawiamy na sumienność oraz dokładność świadczonych usług. Dążymy do ciągłego podnoszenia poziomu obsługi klienta. Najważniejsze dla nas jest zapewnienie zmarłym godnego pochówku oraz zadowolenie klientów z wykonanych przez nas usług przy jednoczesnej dbałości o stan środowiska naturalnego.


Założone cele pragniemy realizować poprzez wdrożenie oraz ciągłe doskonalenie systemu zarządzania zgodnego z wymogami stawianymi przez normy ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004, a kierownictwo „Universum” Spółdzielni Pracy zobowiązuje się do spełniania wymagań systemu zarządzania, ciągłego doskonalenia jego skuteczności oraz zapewnienia niezbędnych zasobów do jego utrzymywania.

                                                                                                                      

Prezes Zarządu
Piotr Szlingiert

 

Tagi

ceremonia ceremonia pogrzebowa przewóz zwłok pogrzebowa universum uniwersum cmentarze poznań przewóz zmarłych zwłok transport organizacja pogrzebu odbiór zmarłego kremacja pogrzeb nekrologi trumny poznańskie pogrzeby zmarli


  • Adresy placówek Universum
  • Ul. Woźna 15a, 61-777 Poznań, Tel. (+48) 61 853-19-43, fax (+48) 61 852-93-20
  • Ul. Grunwaldzka 305, 60-179 Poznań, Tel. (+48) 61 867-65-71, fax (+48) 61 867-60-01
  • Ul. Gnieźnieńska 36, 61-021 Poznań, Tel. (+48) 61 872-40-14, fax (+48) 61 872-40-14
  • Nr konta bankowego: 51 1090 1359 0000 0000 3501 8293      SWIFT: WBKPPLPPXXX